Поради педагогам


Комплекс вправ для вчителів проти стресу!

Зараз дуже непроста  та напружена ситуація в країні. Ось декілька порад, як впоратися зі стресом.

Вісім порад, як учителю впоратись зі стресом. (перейдіть за посиланням)  https://nus.org.ua/articles/visim-porad-yak-vporatys-z-stresom/



7 простих методик, як заспокоїти шумний клас

школаПотрапивши до школи, дитина з перших днів зіштовхується з численними заборонами. Учням початкових класів важко дотримуватися правил шкільного життя: «На уроці повинно бути тихо», «Не можна шуміти», «Не спілкуйся із сусідом по парті»…А низка цих заборон аж ніяк не формує у дітей бажання бути дисциплінованими. Ці методики оптимальні для дітей 6-10 років.
1. Вправа «Візуалізація»
Попросіть учнів на 1 хвилинку заплющити очі та виконувати дію, очікуючи певного сигналу. Наприклад, таймер на мобільному телефоні чи сплеск учителя в долоні. Дії повинні бути простими, монотонними. Наприклад, із заплющеними очима повільно перегортати сторінки підручника. А після сигналу вгадати, на якій сторінці діти зупинилися. Аби виконати завдання, учням доведеться перемкнути увагу та рахувати сторінки. Після виконання вправи вони будуть сконцентровані та спокійні.
2. Вправа «Лабіринт»
Учні знову заплющують очі та проходять по уявному лабіринту. Учитель може легко керувати класом, якщо будете озвучувати виконання необхідних дій: «пройдіть по лабіринту 2 кроки уперед», «поверніть праворуч», «йдемо прямо ще 12 кроків»…
3. Вправа  «Тихо-голосно»
Озвучуйте якесь складне слово, після чого учні хором повинні озвучити його голосніше за вас. А наступне слово – тихіше за вчителя. Така систематична зміна інтонації та гучності швидко розслабляє, дисциплінує.

4. Вправа «Куточок крику»
Кожну перерву призначайте в класі нового «директора». Виділіть у класній кімнаті особливий куточок, куди будуть приходити бажаючі пошуміти. Завдання «директора» – кожну хвилину перерви обирати учня, який може стати в куточок та якнайсильніше закричати чи пострибати – на розсуд дитини. За перерву діти зможуть зняти напруження, викричатися, після чого на уроці у них вже не буде бажання проявляти свою надмірну активність.
5. Вправа «Експрес-змагання»
Ви повністю втратили контроль над класом? Виділіть рівно 2 хвилини на швидке змагання. Розділіть клас на 3-4 команди та дайте прості доручення. Одні – витирають дошку, другі – поливають квіти, треті – розкладають рівненько книжки в шафах. Така розрядка дуже потрібна непосидючим учням.
6. Вправа  «Мозкова атака»
Щоб привернути увагу дітей, кожного з учнів включити в роботу, організуйте виконання швидких завдань. Вони повинні бути достатньо простими, але кожного разу новими. Наприклад, напишіть на дошці 12 слів, дайте дітям 1 хвилину, аби кожен про себе згадав 1 приказку чи прислів’я, де згадується будь-яке написане на дошці слово.
7. Вправа «Мовчанка»
Оголосіть учням, що стартує гра в мовчанку. Той, хто протягом хвилини першим скаже хоча б одне слово, піде до дошки та буде виконувати складне завдання. Після такого хвилинного мовчання учні завжди дисциплінуються.

Комментариев нет:

Отправить комментарий